Villa Park MED & SPA to najlepszy Hotel Spa w Ciechocinku – dwa baseny, własna tężnia, duża strefa Saltaris Spa. Zobacz najnowsze promocje – zapraszamy!

Ciechocinek i okolice

Atrakcje w Ciechocinku

Park Zdrojowy

Malowniczy, 19-hektarowy Park założony w roku 1875. W Parku Zdrojowym można cieszyć się widokiem bogatej roślinność z rzadkimi okazami drzew i krzewów. Przyroda tworzy tu harmonię architektoniczną ze stałymi charakterystycznymi obiektami drewnianymi – Muszlą Koncertową czy Pijalnią Wód Mineralnych. Na terenie parku występuje ponad 140 gatunków roślin, a jego główną ozdobą jest pomnik przyrody – dąb szypułkowy “Konstanty” o wysokości ponad 22 metrów. Nasi Goście Park Zdrojowy mogą podziwiać z okien swoim pokoi, Restauracji Preludium i Strefy SPA. Polecamy relaksujące, długie spacery po tym wyjątkowym miejscu.

 

Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym

Powstała w 1909 roku w nietypowym dla Ciechocinka, zakopiańskim stylu. Ta drewniana estrada tętni życiem przez całe lato, a na jej deskach gościło wielu wybitnych polskich artystów.

Pijalnia Wód Mineralnych

Jeden z najstarszych obiektów w Ciechocinku. Zbudowany z drewna w stylu szwajcarskim w 1881 roku. Do dziś zachwyca swą elewacją, zdobioną drewnianą ażurową koronką.

Tężnie solankowe

Unikatowa i największa w Europie konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki. Łączna długość trzech sąsiadujących z sobą tężni to 1741,5 m. Wokół tężni panuje specyficzny, niezwykle prozdrowotny dla naszych organizmów mikroklimat. Powietrze bogate jest w jod, dzięki czemu wykazuje naturalne właściwości inhalatoryjne.

Fontanna Grzybek oraz Fontanna Jaś i Małgosia

Dwie najsłynniejsze ciechocińskie fontanny. Pierwsza z nich znajduje się w samym sercu miasta. Co ciekawe pełni funkcje nie tylko estetyczne, ale jest także obudową źródła nr 11, czyli głębokiego na 414 metrów odwiertu solanki. Druga zlokalizowana została w centralnym miejscu długiej, obsadzonej lipami krymskimi alei Parku Zdrojowego. Fontanna przedstawia gipsową figurkę baśniowych bohaterów – Jasia i Małgosię . Ze względu na swój bajkowy charakter stanowi ważną atrakcję miasta i malownicze tło do robienia pamiątkowych fotografii.

Teatr Letni

XIX- wieczny budynek zaprojektowany w stylu secesji szwajcarskiej. Odrestaurowany w 1998 roku pełni obecnie swoje pierwotne funkcje. To jedyny tego typu budynek w Polsce, a jeden z zaledwie trzech w Europie.

Warzelnia Soli

Obiekt działający od 180 lat, w którym produkowana jest sól spożywcza oraz jej pochodne tj.  Ciechociński Szlam leczniczy i Ług leczniczy. W starszej części zorganizowane jest Muzeum, w którym poznać można tajniki wydobycia i obróbki soli.

 

Partery Hellwiga oraz Zegar Kwiatowy

Rozległe, kolorowe kobierce kwiatowe. W letnie wieczory odbywają się tu pokazy fontann z pokazami światła.

  • Ciechociński Deptak Gwiazd

Miejsce tablic upamiętniających wizyty gwiazd sportu i estrady w Ciechocinku

  • Park Sosnowy

Park składający się z ponad 100-letnich sosen. Zaprasza do spacerów i aktywnego wypoczynku.

 

Rezerwat roślin słonolubnych

Rezerwat znajdujący się obok Tężni nr 3. Powołany w 1963 roku w celu zachowania ze względów naukowych i dydaktycznych bogatego zespołu słonorośli. W rezerwacie stwierdzono bowiem występowanie 10 gatunków roślin słonolubnych: soliród zielny, aster solny, świbka morska, sit Gerarda, sit żabi, solanka kolczysta, muchotrzew solniskowy, komonica skrzydlatostrąkowa.

Okolice

Toruń

Bogate w zabytki miasto, którego wizytówką jest świetnie zachowana Starówka. Turyści mogą podziwiać m.in. kolorowe kamienice utrzymane w różnych stylach, wieżę Ratuszową oraz Dwór Artusa. W Toruniu znajdują się także ruiny zamku Krzyżackiego.

 

Malownicze szlaki rowerowe

Atrakcja idealna dla fanów aktywnego wypoczynku. Polecamy szczególnie Wiślaną Trasa Rowerową rozciągającą się wzdłuż Wisły czy Szlak Rowerowy im. Fryderyka Chopina

Rezerwat przyrody uroczysko Koneck

Leśny rezerwat przyrody o powierzchni ponad 80 ha. Powołany w 2007 roku w celu zabezpieczenia i zachowania rzadkich w tej części Polski niżowej zbiorowisk leśnych – kontynentalnego grądu w odmianie kujawskiej, oraz wilgotnej dąbrowy świetlistej z udziałem gatunków chronionych i rzadkich gatunków roślin.

Nieszawa

Miasteczko położone w pradolinie Wisły, na krańcu Kujaw, zaledwie 10 km od Ciechocinka. W XVI i XVII wieku bardzo ważny punkt na handlowej mapie Rzeczpospolitej ze względu na położenie nad Wisłą.

Podczas spacerów wśród urokliwych uliczek polecamy wizytę przy XVIII-wiecznym ratuszu miejskim, odwiedzenie muzeum malarza i architekta Stanisława Noakowskiego oraz zespołu klasztornego Franciszkanów.

Warto wybrać się także na spacer promenadą nad Wisłą oraz zarezerwować czas na przeprawę promową. Obecny prom jest jedyną tego typu jednostką pływającą w Polce. Zbudowany jako prototyp w 1991r. wygląda niemal jak parowce na rzece Missisipi. Jednorazowo prom może zabrać na rejs wymienne – 8 samochodów osobowych, 1 tira, 2 ciężarówki lub 20 osób.